Fem servir cookies, tant pròpies com de tercers, per millorar la seva experiència online i recollir informació estadística sobre la seva navegació.
En continuar utilitzant aquesta web està acceptant la instal·lació i l'ús de cookies. Més informació a política de cookies  
Salvems els Rius Voluntariat ambiental de Girona WhatsNat, servei ciutadà de vigilància ambiental Concurs de Fotografia Naturalista SOSpeix, els límits del mar Itinerari Baix Ter Observatori de Sostenibilitat de les Comarques Gironines
2 de juny 2018

Casal d'estiu per a joves La Geneta. Últimes places!

Encara us podeu inscriure al casal per a joves La Geneta per aprofitar el juliol de la millor manera: gaudint de la natura, anant d'excursió i aprenent a estimar la terra!Casal d'estiu per a joves La Geneta. Últimes places!
 

En el marc del programa de casals d'estiu municipals e l'Ajuntament de Girona, l'ANG ofreix la segona edició del Casal per joves La Geneta.  

L’objectiu principal del casal és crear l’espai necessari per posar en pràctica els valors que vol transmetre la nostra entitat, que li donen sentit. És per aquest motiu que prioritzem la realització d’excursions i rutes per tal d’aproximar els i les joves a l’entorn natural. Ens plantegem l’activitat física d’una forma relaxada, un mètode saludable que ens permet el contacte directe amb la terra i ens ajuda a aprofundir en el seu estudi. La nostra associació porta molts anys treballant en l’estudi de l’entorn natural i en la conscienciació d’un model d’aprofitament sostenible i ecològic.
 
Creiem que les excursions i acampades són eines que ens permeten trobar l’espai on treballar els valors més bàsics, a través de la convivència del grup per potenciar la seva cohesió i el respecte per tots els seus membres.

Trobareu tota la inforamció del programa de Casals d'estiu de l'Ajuntament de Girona aquí. 


Comparteix-ho a les xarxes socials